RELAXA

Ośrodek rekreacyjny
Ośrodek Narciarski
Park przygodowy

Vysokolanové centrum

Vysokolanové centrum

Projděte se ve výšce sedmi metrů, ukažte svoji odvahu, obratnost a vynalézavost při překonávání lanových mostů, neposedných třmenů, zdánlivě jednoduché sítě či vratkých oblouků. Osm překážek čeká na vás!

Vysoko lanové překážky na Relaxe jsou sedm metrů vysoko, okruh se skládá z těchto překážek:

Jaké máme překážky

...................."Traverz"- jedná se o nejjednodušší překážku v celém okruhu,kdy jdete nohama po dolním ocelovém laně a přidržujete se horního ocelového, jde vlastně o první seznámení s výškou, pohybem v ní a jištěním.

Následuje "Záhadný kříž", kdy již musíte překonat svůj strach o něco více a při přešahu k volně visícímu lanu se na chvíli pustit jednou rukou lana pevně přivázaného a chvíli se držet jen jednou rukou a aby toho nebylo málo, musíte si trochu přidřepnout, abyste se mohli chytit lana, které je připevněné k dolnímu ocelovému lanu...

Další zkouškou odvahy je "Síť", kdy se jedná o klasickou překážku ze všech lanových center. Teď přichází změna, protože jste doteď lezli čelem z okruhu, ale od teď lezete čelem k věži.

Po překonání sítě nastupujete na překážku "Obláčky", jsou to oblouky z lana, volně visící z vodorovně uvázaného nosného lana. Ač se to na první pohled nemusí zdát, jsou obláčky celkem oříšek, protože jsou dole na volno, není úplně lehké překračovat z jednoho do druhého...

Následuje "Volná uzda", kdy se zapíráte do lana před vámi, zrada je v tom, že lano, do kterého se zapíráte, je trochu volné a musíte do něj "přepadnout" a pak až se do něj zapřít, čímž se vám naskytne krásný pohled na hloubku pod vámi.

"Lavičky" jsou další překážkou. Jedná se o dřevěné trámky, které jsou na každém konci připevněné lanem k nosnému lanu. No, pokud přijdete na ten správný trik, tak lavičky nejsou žádným problémem, naopak jsou i s

"Tramvajemi" těmi pravými překážkami pro odpočinek.

Osmou a tím pádem i poslední překážkou jsou "Volné třmeny", které nejsou vůbec lehké. Jsou to krátké trámky, které jsou navázány na jednom laně, a proto si při každém vašem pohybu dělají, co chtějí, nicméně je to taková třešnička na dortu a po jejich překonání máte opravdu dobrý pocit, který je naprosto zasloužený.

Na vysokých lanech se jistí tzv. ferratovým jištěním, kdy má lezec dvě karabiny na metrovém laně a zapíná se na ocelové lano ve výši ramen. Na plošině mezi překážkami se lezec postupným přepínáním karabin přejistí na další překážku Toto jištění je naprosto bezpečné a rychlé.

U vysokých lan trénujeme sebedůvěru, odbouráváme strach z výšek a zvyšujeme svoji fyzickou kondici.

Odborní instruktoři jsou nositeli akreditovaných licencí v oblasti jejich specializace.

Instruktorský tým absolvoval kurzy první pomoci, vedoucí programu je absolventem licenčního semináře ZdrSEM a ČSČK§

V adrenalinových programech používáme atestovaný materiál ( U.I.A.A. ).

Všechny aktivity jsou testovány instruktorským týmem a podřízeny bezpečnostním standardům motivovaných zásadami Outward Bound.

 
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Rambodráha
Lukostřelba
Skok do prázdna
Bungee-trampolína
Bazén
Nízká lana
Bungee-running
Paintball
Airsoft
Larp
Noční hra
Skalní lezení
Hvězdářský blok
GPS
Týmpark
Sněžnice
Snowkiting
Snowboard - škola
Carving - škola
Snowblade
Běžky
Zimní paintball
Diskotéka
Sportoviště
Společenský večer
Raut
Horská kola